Gå til hovedinnhold Gå til hovedmeny

Ocean serien – fra sugerør til kopp

Tre miljøvennlige kopper av forskjellig størrelse med teksten "the ocean cup" plassert på en kafédisk med en kaffemaskin i bakgrunnen.

I Culina er vi opptatt av å ta bevisste valg når vi velger leverandører og produkter. Bærekraft, kvalitet og funksjonalitet må gå hånd i hånd, spesielt i profesjonelle serveringsmiljøer. Vi har hatt The Ocean Straw i sortimentet en periode, og nå utvider vi Ocean-serien med en spennende nyhet: The Ocean Cup.

To glass cocktaildrinker, en rød og en grønn, pyntet med friske urter, ved siden av en beholder med svarte sugerør fra The Ocean Straw, plassert på en marmorbord.

The Ocean Straw – et etablert, bærekraftig valg

The Ocean Straw har allerede blitt et populært alternativ til pappsugerør og tradisjonelle plastugerør. Sugerøret går ikke i oppløsning i væske, samtidig som det har et redusert miljøavtrykk. Dette gjør det spesielt godt egnet for bruk i bar, restaurant og eventservering.

  • Blir ikke "soggy"
  • Biobasert materiale basert på trestøv og planter
  • Inneholder ingen PFA´s eller andre skadelige kjemikalier
  • Bionedbrytbart – etterlater ingen permanent mikroplast
  • Kan gjenbrukes – testet for å tåle opptil 10 sykluser i oppvaskmaskin

Nyhet: The Ocean Cup – klar for tap & reuse

The Ocean Cup er et naturlig neste steg i Ocean-universet. Koppen er utviklet for tap & reuse-systemer, der gjenbruk, holdbarhet og effektiv drift er avgjørende.

  • 100 % sertifisert biobasert materiale
  • Tåler oppvaskmaskin – utviklet for gjenbruk
  • Robust og slitesterk – funksjonelt design for profesjonell bruk
  • Egnet for både varme og kalde drikker
  • Ingen skadelige kjemikalier – ingen permanent mikroplast

Med sitt premium, keramiske uttrykk kombinerer Ocean Cup funksjon og estetikk, perfekt for serveringssteder som ønsker et gjennomført og bærekraftig konsept.

Bevisste leverandørvalg

Ved å velge produkter som The Ocean Straw og The Ocean Cup, ønsker Culina å gjøre det enklere for våre kunder å lykkes med tap & reuse-løsninger samtidig som vi reduserer bruken av konvensjonell plast og bidrar til å bekjempe mikroplast.

Dette er en del av vårt kontinuerlige arbeid med å tilby produkter som støtter en mer sirkulær økonomi – uten å gå på kompromiss med kvalitet eller brukeropplevelse.